Як розпізнати нетипові ознаки інфаркту

Інфаркт міокарда – це ураження серцевого м'яза, викликане порушенням його кровопостачання.

В Україні кожного року збільшується кількість хворих на цю недугу.

Статистика смертності від серцево-судинних захворювань є високою впродовж десятиріч.

Прийнято вважати, що основними симптомами інфаркту є:

біль за грудиною; високий тиск; прискорений або сповільнений пульс; дискомфорт в ділянці серця; задишка. Однак крім них, виділяють ще нетипові ознаки інфаркту. Зокрема, це пронизливий зубний біль чи щелепи, шлунково-кишкові розлади та низка інших.

"Українська правда. Життя" поговорила з інтервенційним кардіологом лікарні Святого Пантелеймона Першого територіального медоб’єднання Львова і Україно-польського центру серця "Львів" Юрієм Меленем та кардіологинею і асистенткою кафедри променевої діагностики Львівського національного медичного університету Анастасію Акер і з’ясувала:

хто схильний до інфарктів; які є нетипові ознаки захворювання; як і в кого вони зазвичай проявляються; як не сплутати серцевий напад з іншими недугами; яка профілактика інфаркту. Які бувають симптоми та ознаки прояву гострого інфаркту Кардіолог Юрій Мелень розповів, що інфаркт – гострий стан, який виникає внаслідок того, що закривається судина, яка постачає кров у серце.

За його словами, першим симптомом є тиснучий біль за грудиною.

Кардіолог Юрій Мелень Медикиня Анастасія Акер наголосила, що гострий серцевий напад найчастіше супроводжується ще такими симптомами:

дискомфорт, важкість в районі серця; відчуття стискання; За словами кардіологині, якщо ви відчули раптовий інтенсивний біль в серці, який не минає протягом 20 хв, то телефонуйте до лікаря або пройдіть медичне обстеження. Це – одна з ознак гострого інфаркту.

Вона додає, що іноді біль не є раптовим. Дуже часто пацієнти не приїжджають вчасно, оскільки думають, що можуть терпіти дискомфорт, і це не є щось небезпечне.

Цей біль може також кудись віддавати: в руку, шию, щелепу, спину. Часто супроводжується відчуттям нестачі повітря, задишкою.

Також людина відчуває запаморочення, з’являється пітливість, але не така, як при спорті. У стані спокою тіло людини може обливатися холодним липким потом. Хворий робиться блідими, відчуває нудоту.

"У людей існує асоціація, що симптоми інфаркту – це коли дуже боляче. Іноді це не так", – каже кардіологиня.

Май 3, 2023 – 13:47

Где используют широкоформатную печать

Печать наклеек на заказ в Алматы.

Как защитить свою собаку от клещей

Варенье из абрикосов на зиму