Акумуляторні батареї в Україні: чого чекати від ринку у 2023 році

Тривалі відключення електрики, спричинені ударами по об'єктах енергосистеми України, спровокували різке збільшення попиту на системи резервного енергопостачання. Ціни стрімко зросли на все – генератори, інвертори, акумуляторні батареї, купити будь-яке обладнання можна було лише за 100% передоплатою. При цьому замовнику необхідно було почекати, іноді термін досягав місяця та більше. Ситуація на ринку почала вирівнюватись у січні.

Акумуляторні батареї: купити зараз чи зачекати

Наприкінці 2022 року ціна за 1 кВт-год місткості літій залізно-фосфатного акумулятора коливалася в межах 500 – 650 доларів (залежно від виробника та нахабства продавця). Трохи дешевше обходилися АКБ, що були зняті з електромобілів, кіловат-година системи резервного енергопостачання на основі літієвого акумулятора від Nissan Leaf коштувала у межах 290-360 доларів.

Прагнення заробити на стрибку цін призвело до стрімкого збільшення постачання обладнання в країну, що призвело до насичення ринку та зниження цін на батареї. Акумуляторні блоки на початок березня подешевшали майже на 30 відсотків порівняно з груднем 2022 року. Ціни продовжили знижуватися, але не так швидко, вони почали наближатися до межі рентабельності постачання. Аналітики прогнозують такі тенденції на 2023 рік:

  • Зниження цін закінчиться ближче до літа, коли ринок остаточно насититься, адже обладнання до систем резервного живлення продовжує завозитися.
  • Обсяги постачання акумуляторних батарей, зарядних станцій, інверторів скорочуватимуться. Спекулянти, які прагнули нажитися на стрибку цін, пішли з ринку, на ньому залишилися лише компанії, які займаються цим постійно.
  • Попит на резервні системи енергопостачання впав після тимчасового припинення масованих атак на українську інфраструктуру. Крім того, свою роль відіграло потепління та збільшення тривалості світлового дня.
  • Фахівці прогнозують поступове зростання попиту вже з початку літа, коли дефіцит електроенергії виявлятиметься дедалі сильніше. Це пов'язано насамперед із профілактичними та відновлювальними роботами на об'єктах електрогенерації.

Ще один фактор, який може спровокувати зростання цін на акумуляторні батареї в Україні –- підвищення тарифів на електроенергію. Про це дедалі наполегливіше говорять енергетики, яким необхідно відновлювати пошкоджене обладнання. Значне зростання цін має бути, перш за все, для комерційних організацій, але й населення отримає платіжки зі значно збільшеними сумами. Це зробить перехід на автономні чи гібридні системи енергозабезпечення ще вигіднішим. Тому попит на акумуляторні батареї, сонячні панелі, вітрогенератори та інвертори залишиться досить високим, що підстьобне і зростання цін. Тому, якщо вам потрібні акумуляторні батареї, купити зараз – оптимальний час, це стане дуже вигідною інвестицією.

Июнь 26, 2023 – 15:48

Як "Нафтогаз" знову переміг Росію в суді і чи отримає гроші

Удивительный мир комфорта с магазином "Мир Матрасов"

Як Польща змінює ставлення до України за великої війни

Спортивний клуб "Софія Спорт" на Борщагівці

Аксессуары для бани и сауны: полезные и эстетические предметы